Compania MAGICINDIE SOFTWORKS, fondata in 2007, este primul elaborator de jocuri cazuale din Moldova ce are un portfoliu bogat cu jocuri precum „Adventures of Robinson Crusoe”, „Robinson Crusoe and the Cursed Pirates”, „The Fool”, „Brink of Consciousness: Dorian Gray Syndrome” care au devenit adevarate hit-uri si sunt distribuite atit in format digital cit si in retail.

Daca esti un adevarat pasionat al jocurilor si un bun programator C++ atunci ai toate sansele sa devii memru al echipei MAGICINDIE SOFTWORKS.

Responsabilitati:

– Crearea si implementarea nivelelor de joc
– Testarea si inspectia codului

Cerinte:

– Creativitate, fantezie si o cultura generala bogata
– Cunostinte avansate in C++ si OOP
– Abilitati de a rezolva sarcini de programare dificile si de a gasi usor solutii la ele
– Abilitati de a scrie un cod robust si eficient
– Abilitatea de a evalua corect termenii de elaborare si de a executa lucrarile in timp
– Pasiune pentru jocuri si pentru crearea lor

Ce ofera MAGICINDIE SOFTWORKS:

– Oportunitatea de a lucra in una din cele mai interesante ramuri ale IT
– O echipa talentata intr-un oficiu modern
– Salariu excelent
– Bonusuri din vinzarile jocului
– Posibilitatea de a calatori in Statele Unite si Europa pentru schimb de experienta

Pentru a aplica la acest job, trimiteti un email la jobs@magicindie.com cu indicarea pozitiei pentru care optati.

1 COMENTARIU

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.